Relaterte artikler

Nå braker EM i Disco løs!

En stor delegasjon med norske Disco dansere er nå i Chomutov, Tsjekkia, klare for årets Eurpamesterskap. 

Vi har svært store forhåpninger til de norske danserne, da vi stiller med et av de aller beste landslagene i Disco og Disco Freestyle. Under fjorårets EM tok Norge 16 medaljer. Konkurransen er knallhard, men vi håper på like stor medaljefangst i år!

 

Norske medaljer i EM 2016

2. plass Disco duo mixed – Madeleine Eneresen Hellerød & Øyvind Gulli, DK Studio 1
3. plass Small group senior – Bounce, DK Studio 1

 

Norske deltakere

DISCO FREESTYLE

Solo jr. jenter

Ronja Grønnerud Fjeld Victory Dance
Sara Moen DK 2Dance
Maren Nyrud Fonstad Victory Dance
Mina Sofie Pettersen DK 2Dance
Silje Nordby DK 2Dance
Signe Aurbakken Victory Dance
Thea Jarulf Berget DK Studio 1
Benedicte Løvaas DK Studio 1

 

Solo sr. jenter

Jenny Bergh DK 2Dance
Andrea Løvlien Solbjør Victory Dance
Hannah Lovise Bendigtsen DK Studio 1
Angelica Clausen DK 2Dance
Marte Brækken DK 2Dance
Regine Hodt DK 2Dance
Ohna Sannerud Victory Dance
Tiril Warem Elite Dance
Selina Jappee DK 2Dance

 

Solo sr. gutter

Øyvind Gulli DK Studio 1

 

DISCO DANCE

Solo jr. jenter

Benedicte Løvaas DK Studio 1
Sara Moen DK 2Dance
Marit Finne DK Studio 1
Sarah Antonsen DK 2Dance
Juliane Egelund DK Studio 1
Elise Katarina Olsen DK Studio 1
Maria Fløtre DK Studio 1
Maren Nyrud Fonstad Victory Dance
Sarah Michelle Sandøy DK 2Dance
Ronja Grønnerud Fjeld Victory Dance

 

Solo sr. jenter

Pernille Brenni Brovold DK Studio 1
Julie Sofie Wichmann Olesen DK Studio 1
Hannah Lovise Øverås DK Studio 1
Anna Louise Amundsen DK 2Dance
Selina Jappee DK 2Dance
Tuva Karine Åkvåg DK Studio 1
Sofie Bjerknes Larsen DK 2Dance
Tiril Warem Elite Fredrikstad
Charlotte Løvaas DK Studio 1
Jenny Bergh DK 2Dance
Ane Christensen Move On

 

Solo sr. gutter

Øyvind Gulli DK Studio 1
Lars Henriksen Victory Dance
Aron Bye Victory Dance

 

Duo junior

Benedicte Løvaas – Marit Finne DK Studio 1
Sarah Antonsen – Sarah Michelle Sandøy DK 2Dance
Pardis Hafezinejad – Serina Erzengin DK Studio 1
Elise K. Olsen – Maria Fløtre DK Studio 1
Maren Nyrud Fonstad – Signe Aurbakken Victory Dance
Angela Amani – Nenneh Janko DK Studio 1
Sara Moen – Sofie Nguyen DK 2Dance

 

Duo senior k/k

Julie Sofie Wichmann Olesen – Selina Jappée DK Studio 1
Hannah Lovise Øverås – Pernille Brenni Brovold DK Studio 1
Juliane Egelund – Tuva Åkvåg DK Studio 1
Carina Sandvik Gulbrandsen – Solveig Finne DK Studio 1
Martine Waagø – Tonje Marie Scheflo DK 2Dance
Marte Brækkken – Stine Junge Svendsen DK 2Dance
Frida Pedersen – Ohna Sannerud Victory Dance
Andrea Heimtad Osnes – Emilie Amundsen DK 2Dance
Ane Christensen – Charlotte Løvås Move On
Maria Aas – Emily Teigen DK Studio 1

 

Duo senior mixed

Madeleine Enersen Hellerød – Øyvind Gulli DK Studio 1
Andrea Løvlien Solbjør – Aron Bye Victory Dance
Pernille Brænden Hæreid – Thomas Myrvang Victory Dance
Jenny Bergh – Lars Henriksen Victory Dance /DK 2dance

 

Small group junior

Xpression DK 2Dance
Elite Dance Elite Dance
Victory Dance Pixiedust Victory Dance

 

Small Group senior

Studio1-Bounce DK Studio 1
New Generation DK 2Dance
eXposed DK 2Dance

 

TIDSPLAN

Mesterskapet starter idag og de første som skal i ilden er Disco solo junior jenter solistene.

Full tidsplan kan leses her.

 

Følg danserne på Facebook, Snapchat og Instagram under mesterskapet.

 

Vi ønsker de norske danserene LYKKE TIL!!!