Relaterte artikler

Gull, gull, gull!

Med 5 VM medaljer og 3 nye Verdensmestere i Jazz kan vi trygt konkludere med at årets VM i Jazz og Moderne var en stor suksess for Norge!

Med seier i både jazz formasjon senior og jazz small group senior viste Norge stor styrke i lagmoral og samarbeid. Med tidenes første seier i jazz solo senior kvinner til Selina Jappee,  ble seiersrekken komplett.

Selina gull

Verdensmester i Jazz solo senior, Selina Jappee. Foto: Jarl Andre Hanssen.

“Nå reiser vi hjem fra tidenes VM i Jazz og Moderne for oss. At vi skulle ta 3 gull i 3 ulike kategorier hvor vi aldri har før har fått en verdensmester, hadde vi ikke en gang drømt om”, sier Team Captain Jeanette Lühr-Sæthre.

For de tre danserne Viktoria Larsen, Karoline Fjeldberg og Vibeke Andreassen ble mesterskapet ekstra spesielt da dette var deres siste. “Å få avslutte en minnerik dansekarriere med 2 VM gull er enestående og betyr enormt mye”, forteller Karoline Fjeldberg.

veteraner

Karoline Fjeldberg, Viktoria Larsen og Vibeke Andreassen med trener Jeanette Lühr-Sæthre.

 

Se flere bilder fra mesterskapet her: https://www.facebook.com/jarlandre.hanssen/media_set?set=a.520896404751222.100004926012909&type=3

 

Norske resultater

JAZZ

Solo jr. kvinner
Resultat Navn Klubb
6. plass Sofie Bjerknes Larsen DK 2Dance
9. plass Sophia Bråten Akerholt DK 2Dance
12. plass Amelia Elisabeth Møller DK 2Dance
25. plass Sarah Antonsen DK 2Dance

 

Solo sr.
Resultat Navn Klubb
1. plass Selina Jappee DK 2Dance
3. plass Camilla Hanssen DK 2Dance
4. plass Viktoria Staalesen Larsen DK 2Dance
10. plass Anna Louise Kalamar-Amundsen DK 2Dance

 

Solo sr. menn
Resultat Navn Klubb
6. plass Herman Hølmo Keim DK 2Dance

 

Duo jr.
Resultat Navn Klubb
4. plass Sarah Antonsen – Sarah Michelle Sandøy DK 2Dance
13. plass Christina Hanssen – Emma Karoline Hoff DK 2Dance
19. plass Mina Sofie Pettersen – Sofie Nguyen DK 2Dance

 

Duo sr.
Resultat Navn Klubb
3. plass Herman Hølmo Keim – Sophia B. Akerholt DK 2Dance
4. plass Selina Jappee – Viktoria Larsen DK 2Dance
5. plass Anna Louise K. Amundsen – Sofie B. Larsen DK 2Dance
6. plass Marielle M. Lindbeck – Marte Brækken DK 2Dance

 

Small group jr.
Resultat Navn Klubb
2. plass 2dance company Rythm jazz DK 2Dance
17. plass 2dance company Carisma jazz DK 2Dance

 

Small group sr.
Resultat Navn Klubb
1. plass 2dance company X DK 2Dance
5. plass 2dance company Edge DK 2Dance

 

Formasjon sr.
Resultat Navn Klubb
1. plass 2dance Company DK 2Dance

 

MODERNE

Solo jr. kvinner
Resultat Navn Klubb
14. plass Sofie Bjerknes Larsen DK 2Dance
19. plass Sophia Bråten Akerholt DK 2Dance
19. plass Marte Brækken DK 2Dance
26. plass Amelia Elisabeth Møller DK 2Dance

 

Solo sr. menn
Resultat Navn Klubb
6. plass Herman Hølmo Keim DK 2Dance

 

Solo sr.
Resultat Navn Klubb
6. plass Selina Jappee DK 2Dance
8. plass Viktoria Staalesen Larsen DK 2Dance
12. plass Anna Louise Kalamar-Amundsen DK 2Dance
12. plass Camilla Hanssen DK 2Dance

 

Duo jr.
Resultat Navn Klubb
16. plass Sarah Antonsen – Sarah Michelle Sandøy DK 2Dance
24. plass Mina Sofie Pettersen – Silje Nordby DK 2Dance
28. plass Christina Hanssen – Emma Karoline Hoff DK 2Dance

 

Duo sr.
Resultat Navn Klubb
4. plass Herman Keim – Sophia Bråten Akerholt DK 2Dance
11. plass Marielle M. Lindbeck – Marte Brækken DK 2Dance
13. plass Camilla Hanssen – Viktoria Larsen DK 2Dance
22. plass Anna Louise K. Amundsen – Sofie Bjerknes Larsen DK 2Dance

 

Small group jr.
Resultat Navn Klubb
3. plass 2dance company Rythm modern DK 2Dance
14. plass 2dance company Carisma modern DK 2Dance

 

Small group sr.
Resultat Navn Klubb
13. plass 2dance company Edge DK 2Dance
6. plass 2dance company X DK 2Dance

 

Komplett resulatliste kan leses her: http://www.ido-dance.com/ceis/ido/results/calendar/2015_887.html

 

Vi gratulerer alle involverte med utrolige resultater!!