Relaterte artikler

Stor medaljefangst i VM Disco

Med 11 medaljer og 6 nye norske Verdensmestere befestet Norge sin plass i Disco Dance og Disco Freestyle under årets VM.

En stor norsk delegasjon med utøvere, trenere og supportere reiste til VM i Bochum, Tyskland onsdag 7. oktober. Det var noen tettpakkede dager i vente hvor danserne virkelig fikk testet seg mot verdens beste disco dansere. De norske utøverne var godt forberedt til mesterskapet og resultatene reflekterer det arbeidet som er lagt ned i en årrekke.

Vi GRATULERER de ferske Verdensmesterne Stine Larsen Nedgård – disco solo senior, Sofie Bjerknes Larsen – disco solo junior, Øyvind Gulli – disco solo senior menn, disco freestyle senior menn, duo mixed senior, Vibeke Andreassen – duo mixed senior, Selina Jappe – disco freestyle senior!

 


Stine Larsen Nedgård – VM gull solo senior disco.

 


Øyvind Gulli og Vibeke Andreassen – VM gull i duo mixed senior.

 


Small Group Bounce – Sølvmedalje i Small Group senior.

 

 

Resultater
DISCO FREESTYLE
Solo jr. jenter
Resultat Navn Klubb
3. plass Tuva Karine Åkvåg DK Studio 1
4. plass Sophia Bråten Akerholt DK 2Dance
6. plass Sofie Bjerknes Larsen DK 2Dance
7. plass Benedicte Løvaas DK Studio 1
7. plass Sara Tunheim Moen DK 2Dance
12. plass Marte Brækken DK 2Dance
Solo sr. jenter
Resultat Navn Klubb
1. plass Selina Jappée DK 2Dance
2. plass Hannah Lovise Bendigtsen DK Studio 1
5. plass Jenny Bergh DK 2Dance
6. plass Ohna Rudshaug Sannerud Victory Dance
7. plass Andrea Løvlien Solbjør Victory Dance
7. plass Angelica Clausen DK 2Dance
12. plass Carina Sandvik Gulbrandsen DK Studio 1
Solo sr. gutter
Resultat Navn Klubb
1. plass Øyvind Gulli DK Studio 1
2. plass Aron Bye Victory Dance

 

DISCO DANCE
Solo jr. jenter
Resultat Navn Klubb
1. plass Sofie Bjerknes Larsen DK 2Dance
7. plass Sophia Bråten Akerholt DK 2Dance
11. plass Tuva Karine Åkvåg DK Studio 1
11. plass Benedicte Løvaas DK Studio 1
29. plass Sarah Antonsen DK 2Dance
29. plass Juliane Egelund DK Studio 1
Solo sr. jenter
Resultat Navn Klubb
1. plass Stine Larsen Nedgård DK Studio 1
3. plass Vibeke Andreassen DK 2Dance
4. plass Pernille Brenni Brovold DK Studio 1
6. plass Hannah Lovise Bendigtsen DK Studio 1
9. plass Selina Jappée DK 2Dance
11. plass Julie Sofie Wichmann Olesen DK Studio 1
Solo sr. gutter
Resultat Navn Klubb
1. plass Øyvind Gulli DK Studio 1
10. plass Aron Bye Victory Dance
18. plass Lars Henriksen Victory Dance

 

Duo junior
Resultat Navn Klubb
5. plass Sarah Antonsen – Sarah Michelle Sandøy DK 2Dance
7. plass Juliane Egelund – Tuva Karine Åkvåg DK Studio 1
12. plass Marit Finne – Benedicte Løvås DK Studio 1
17. plass Marte Brækken – Stine Junge Svendsen DK 2Dance
29. plass Sara Moen – Veslemøy Munch DK 2Dance
Duo senior jente/jente
Resultat Navn Klubb
4. plass Hannah L. Bendigtsen – Pernille B. Brovold DK Studio 1
5. plass Julie Sofie Wichmann Olesen – Selina Jappée DK 2Dance
9. plass Carina Sandvik Gulbrandsen – Solveig Finne DK Studio 1
11. plass Emilie Bakken – Ester Kronberg DK 2Dance
11. plass Charlotte Sofie E Bårdslett – Miriam Bryn DK Studio 1
14. plass Jenny Bergh – Sophia Bråthen Akerholt DK 2Dance
Duo senior gutt/jente
Resultat Navn Klubb
1. plass Vibeke Andreassen – Øyvind Gulli DK Studio 1

 

Small group junior
Resultat Navn Klubb
16. plass Xpression DK 2Dance
21. plass Attack Follo DK
21. plass Elite Dance Elite Fredrikstad
Small Group senior
Resultat Navn Klubb
2. plass Studio1-Bounce DK Studio 1
5. plass New Generation DK 2Dance
13. plass Dangerous DK 2Dance

Komplett resultatliste kan leses på IDOs hjemmesider.